leto 30
št. 13
30. marec 2025
razpored svetih maš
NEDELJA, 30. marec – 4. postna – prehod na poletni čas
maše: ob 8.00 – za žive in + župljane ter obiskovalce naše cerkve
ob 10.00 – + Miran Seničar
– za zdravje
PONEDELJEK, 31. marec – Kornelija, mučenka
maše: ob 8.00 – po namenu
ob 18.30 – + Lidija Kralj (iz Doma)
TOREK, 1. april – Irena in Agapa, mučenki
maše: ob 8.00 – po namenu
ob 18.30 – + starši Gračnar, Štefan Planko in sin Jani ter za zdravje
SREDA, 2. april – Frančišek Paolski, puščavnik
maše: ob 8.00 – po namenu
ob 18.00 – križev pot
ob 18.30 – + Marija Kovačič (iz Doma)
ČETRTEK, 3. april – Rihard, škof
maše: ob 8.00 – po namenu
ob 18.00 molitev za duhovne poklice
ob 18.30 – po namenu
PETEK, 4. april – Izidor Seviljski, škof in cerkveni učitelj
maše: ob 8.00 – za dar vere Božje varstvo in blagoslov
– + Jože Pirš ter starši Pirš in Lapornik
ob 18.00 – križev pot
ob 18.30 – po namenu
SOBOTA, 5. april – Julijana, redovnica
maše: ob 8.00 – za verne duše in na čast Brezmadežni
ob 18.30 – + Jože Žnidaršič
– + Mihaela Pilih, 8. dan
NEDELJA, 6. april – 5. postna nedelja- tiha
maše: ob 10.00 – za žive in + župljane ter obiskovalce naše cerkve
– + Nataša Vučaj
Spoštovani!
Zgodba izgubljenega sina, enega izmed milijonov, kar nas je na tej naši zemlji, je v vseh tej zgodovini krščanstva dajala novo upanje mnogim, ki niso bili nič slabši kot mi. Že Jezusovi poslušalci, ki so imeli ušesa svojega srca odprta za nauk Božjega usmiljenja, so zgodbo pravilno razumeli. V očetu, ki izgubljenega sina sprejme s solzami veselja, so spoznali nebeškega Očeta, Boga, o katerem je že v Stari zavezi zapisano: »Usmiljenja hočem in ne daritve … Nočem smrti grešnika, ampak da se spreobrne in živi.« V izgubljenem sinu pa so prepoznali sami sebe. To so brž odkrili srečni cestninarji in grešniki, ki so bili srcu Božjega Zdravnika tako blizu prav zaradi svoje revščine in bolehnosti. Niso pa mogli tega dojeti farizeji in pismouki, ki so se tako samovšečno imeli za pravične, dobre in poštene. Bili so prepričani, da Božjega usmiljenja in odpuščanja ne potrebujejo, saj natanko izpolnjujejo vse Božje zapovedi. Te je Božji učitelj upodobil v starejšem sinu, ki je bil jezen zaradi očetove dobrote, izkazane mlajšemu bratu – klatežu!
Tudi danes hodijo po svetu izgubljeni sinovi: med njimi sem jaz, si ti, smo kar vsi po vrsti. Po tem svetu pa hodijo tudi »starejši« sinovi – in tudi med njimi se bomo našli! To so tisti, ki z lahkoto obsojajo »grešnike« in nimajo zanje besedice razumevanja. Ponavadi so to zelo pobožni ljudje, kakor so bili v Jezusovem času farizeji in pismouki, manjka pa jim glavno: ljubezen, ki se kaže v razumevanju sočloveka in prizanesljivosti do njegovih napak. Tako imenovani pravični kristjani radi nastopajo v vlogi javnih tožilcev. Boga žalimo, če na grešnike kličemo njegovo kazen, ne molimo pa za njihovo spreobrnjenje. In kateri sin je Očetu bolj pri srcu? Gotovo mu je ljubši človek s skesanim srcem kot pa tisti, ki je v svoji pravičnosti ozkosrčen. Vsi smo poklicani, da se po svojih najboljših močeh trudimo biti odprti in odpuščati; le tako bo dobri Oče tudi nas radostno sprejel v svoj objem. Po: S. Čuk, Misli srca
ZA NAMI JE MATERINSKI DAN,
ki smo ga po zaslugi vas mnogih, ki ste sodelovali, spet lepo obeležili. Spomin na materinstvo in očetovstvo, kar tu na hribu povezujemo in združujemo, je še kako pomemben zlasti danes, ko se to temeljno poslanstvo velikokrat omalovažuje. Iskrena hvala vsem, ki se tega zavedate in pri tem sodelujete, Bog vam povrni!
PRVA SREDA JE PRED NAMI,
spet lepo vabljeni v sredo ob 18. uri v našo cerkev, kjer se bomo združili zaposleni, stanovalci in obiskovalci cerkve pri skupni molitvi križevega pota ob prošnji k sv. Jožefu za njegovo priprošnjo in varstvo. Naj bo to vedno znova zares naš dan, povabite še koga.
ČETRTEK PRED PRVIM PETKOM, PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA: V četrtek je pol ure pred večerno sv. mašo molitev za duhovne poklice pred izpostavljenim Najsvetejšim. Na prvi petek je obisk bolnikov in ostarelih župljanov na domu. Po obeh svetih mašah, je pobožnost v čast Jezusovemu Srcu. V soboto počastimo Marijino Brezmadežno Srce.
DELAVNICA KRAŠENJA CERKVA
bo v soboto, 5. aprila od 9.30 pa tja do dvanajstih ali enih. Zaustavili se bomo pri liturgičnih zakonitostih cerkvenega prostora in potem tudi temu primernemu krašenju. Vabljeni in morda opozorite na to še koga.
V NEDELJO, 6. aprila je 5. postna nedelja. Sveta maša ob 10.00 bo družinsko obarvana. Družine se v cerkvi pri spodnjem igralniku zberete ob 9.30, da se boste skupaj pripravile na sodelovanje pri maši.
LEPO VABLJENI NA ROMANJE
po poteh škofljeloškega pasijona in okolico, ki bo v soboto, 26. aprila. Na pot krenemo ob 7. uri zjutraj izpred Doma. Cena za prevoz, kosilo in organizacijo je 37,00 EUR, ki jih nakažete na TRR župnije, ki je objavljen v kolofonu oznanil s pripisom romanje april.
KRIŽEV POT v spominskem parku Teharje je v nedeljo, 6. aprila, ob 15. uri. Lepo vabljeni in povabite še koga.
************
KRIŽEV POT V POSTNEM ČASU
molimo skupaj v cerkvi vsako sredo in petek pred večerno mašo; ob 18. uri. Lepo povabljeni k tej duhovno globoki postni pobožnosti.
ROŽNI VENEC NA KALVARIJI
je redna pobožnost vseh postnih nedelj, in sicer ob 14.30. Lepo povabljeni k skupni molitvi.
ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE imate ta teden na skrbi verniki z Podgorja-2. del. Bog povrni vsem, ki se potrudite, da je cerkev vedno čista in okrašena primerno letnemu in liturgičnemu času!
************
Bit kristjan in videti svojega brata v trpljenju, pa ne jokati z njim in ne biti z njim bolan! To pomeni biti brez ljubezni; to pomeni biti naslikan kristjan! (Sv. Vincencij Pavelski)
Izdali lazaristi in župnijski urad Celje – sv. Jožef, Plečnikova ulica 29, Celje,
odgovarja: za župnijo; Marko Jeromel CM, župnik, GSM: 041 566 565,
za Dom sv. Jožef; dr. Irena Švab Kavčič, direktorica
Telefon: 059 073 800, elektronska pošta: info@jozef.si,
spletna stran: www.jozef.si, FB stran @dom.sv.jozef
misijonska hiša TRR: SI56 33000-0001845319,
župnija TRR: SI56 3300 0001 1171 675,
Dom sv. Jožef TRR: SI56 33000-0001631628
